Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses

Villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses Marrakesh med 6 sovrum, som lockar aktiva gäster med tillgång till ett dygnet runt-öppet gym, ligger 2 km från Bled Al Fassia. Förutom ett behändigt läge i distriktet Palmeraie erbjuds gästerna också pingpong och biljard.

Utsikten över trädgården kommer att komplettera din vistelse. Badrumsfaciliteterna i villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses inkluderar också en bidé, en handikappdusch och en separat toalett. Hårtorkar, badrockar och handdukar finns också bland bekvämligheterna i badrummet.

Gästerna erbjuds fitnesslektioner, ångrum och uteplats i villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses, där det också finns 2 utomhuspooler. Det finns också ett turkiskt ångbad, hamam och bastu för gästerna att koppla av i.

Den här villan erbjuder ett kök samt matplats för matlagning och middagar. Gästerna kan också använda vattenkokare, fullstort kylskåp och te-/kaffebryggare för att förbereda sin egen måltid. Restaurangen Le Namaskar Restaurant, som ligger mindre än 1 km bort, serverar rätter från det europeiska köket.

Adouar Marrakech ligger cirka 10 minuters bilfärd bort och tågstationen Marrakech finns cirka 30 minuters bilfärd bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses Marrakesh
Riad Du Bab Atlas
Mobilpris

Riad Du Bab Atlas

454 m från boendet
Villa Dar Ambre
Mobilpris

Villa Dar Ambre

9.7
Exceptionellt 33 recensioner
556 m från boendet
Villa Dar Al Hayat
Mobilpris

Villa Dar Al Hayat

10
Exceptionellt 8 recensioner
603 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    22 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    16 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Biljardbord
    • Bordtennis

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • 24-timmars säkerhet
    • Hushållning
    • Tvätt

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    Företagstjänster

    • Mötes-/bankettfaciliteter

    För barn

    • Barnsängar
    • Barnpassning/barnomsorg
    • Videospel
    • Spelrum

    Fritid

    • Solterass
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Fritids- och TV-Rum
    • Bastu
    • Turkiskt bad

    För funktionshindrade

    • Rum/faciliteter för funktionshindrade
    • Rullstolstillgänglighet

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Ljudisolerade rum
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar
    • Handfat

    Utrustning

    • LCD-TV
    • CD-spelare
    • Radio väckarklocka

    Allmänna faciliteter

    • Rökfria rum
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:00
    Utcheckning: från 04:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • Kan vi parkera vårt fordon nära villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses?
      Ja, gratis privat bilparkering är tillgänglig för gästerna på villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses.
    • Är husdjur tillåtna på villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses?
      Ja, husdjur är vanligtvis tillåtna på villan Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses, men det är bäst att ringa för att bekräfta.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära villan?
      Gästerna kan besöka Bled Al Fassia, som ligger cirka 10 minuters bilfärd från villan.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    22 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    16 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Palmeraie Dar Atlas - Luxury Houses Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng